23 July 2024

Co jeść i jak często?

Jedzenie to bardzo ważny element naszego życia. Bez pokarmu nie mamy siły i energii do pracy, nasz organizm jest osłabiony. Dlatego nasza codzienna dieta powinna być dla nas priorytetem. Nie chodzi tylko oto, żeby zniwelować głód, co oczywiście jest ważne, warto również pamiętać o innych równie istotnych aspektach dotyczących zdrowego stylu życia. Przede wszystkim chodzi tu o bardzo istotną kwestię, jaką jest oczywiście, to, jakie składniki znajdują się w naszej diecie.
Zjedzenie 10 drożdżówek nie będzie odpowiednikiem zdrowego jedzenia, nawet, jeśli zapewnimy sobie odpowiednią dawkę kalorii. Musimy pamiętać, żeby w diecie znalazły się białka, tłuszcze, witaminy, jak również węglowodany. Tak naprawdę każdy składnik jest równie istotny.
Istotne jest również to, w jakich odstępach czasowych spożywamy posiłki. Oczywiście regularne spożywanie posiłków to podstawa, o której wspominają dietetycy. Ważne jest to, aby jeść często, ale mniejsze porcje. Jedzenie jednego dużego posiłku w ciągu dnia jest bardzo lekkomyślne i sprzyja otyłości.

Previous post Jak ćwiczyć prostownik grzbietu?
Next post Jak jeść w czasie choroby?