4 October 2022

Co jeść na śniadanie

Jak wszyscy wiemy, śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu naszego dnia. Nie wolno o nim nigdy zapominać, ponieważ jego zadaniem jest dostarczenie nam energii do funkcjonowania przez cały poranek. O śniadaniu powinniśmy zawsze pamiętać również w przypadku dzieci, które bez niego nie potrafią skupić się w szkole i funkcjonować w prawidłowy sposób.
Ważne jest, aby śniadanie było konkretne i pełnowartościowe. Powinno nam ono dostarczać odpowiedniej dawki węglowodanów, które są niezbędne w ciągu dnia, a których nie należy już spożywać wieczorami.
Najlepiej jest zdecydować się na owsiankę na mleku lub na wodzie z dodatkiem owoców i na przykład miodu, czy prawdziwego masła orzechowego. Innym, dobrym rozwiązaniem jest oczywiście kanapka z pełnoziarnistego żytniego pieczywa z dodatkiem chudej wędliny lub sera i oczywiście warzyw. Nie powinno się także zapominać o drugim śniadaniu, które zazwyczaj zjadamy w pracy lub w szkole. Warto zadbać o to, żeby zawsze mieć co przekąsić po upływie dwóch – trzech godzin od pory śniadaniowej.

Previous post Jak często należy jeść warzywa?
Next post Jak jeść, gdy ograniczamy mięso?