23 July 2024

Dlaczego trzeba jeść jogurt

Dobrze zbilansowana dieta powinna zawierać od dwóch (dla osób dorosłych) do trzech (dla dzieci) porcji produktów mlecznych. Dieta zawierająca takie ilości produktów mlecznych zapobiega niedoborom wapnia w organizmie. Wśród produktów mlecznych, które warto wprowadzić na stałe do jadłospisu dzieci i osób dorosłych jest jogurt.
Wśród produktów produkowanych na bazie mleka wyróżnia się on wyjątkowo dużą zawartością wapnia. Zawiera go nawet więcej niż mleko nieprzetworzone. Nie dość, że jogurt zawiera bardzo dużą ilość wapnia, to jeszcze organizm przyswaja ten wapń wyjątkowo dobrze. Poza wapniem w jogurcie znajdują się także inne, nie mniej ważne dla organizmu pierwiastki. Przede wszystkim jest on źródłem magnezu, potasu, cynku, witaminy B12 i fosforu.
Co więcej, jogurt jest produktem, który może znaleźć się w diecie osób nie tolerujących znajdującej się w krowim mleku laktozy. Jest on także lekkostrawny, odbudowuje naturalną florę bakteryjną, wzmacnia odporność i pobudza apetyt. Na rynku są również wyjątkowo zdrowe jogurty probiotyczne.

Previous post Czy należy jeść jarzyny?
Next post Co jeść, aby wątroba nie dokuczała?