29 November 2023

Dlaczego warto jeść śniadanie?

Wiele osób nie jada śniadań. Jednak pamiętajmy, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia i nie warto z niego rezygnować. Dlaczego?
Śniadanie jest pierwszym posiłkiem po śnie, czyli wielogodzinnym niedostarczaniu organizmowi pożywienia. Jeśli go nie zjemy możliwe, że nasz organizm zacznie gromadzić zapasy na wypadek kolejnego tak długiego okresu głodu. Będą one odkładane w postaci tkanki tłuszczowej. Nie zapominajmy, że śniadanie ma dostarczyć nam kalorii i energii na kilka najbliższych godzin. Jeśli o nie nie zadbamy przyjmiemy więcej kalorii w ciągu dnia, ponieważ po krótkim czasie będziemy mieć ochotę na szybkie przekąski, które tylko pozornie dostarczą nam energii.
Najlepszym sposobem na śniadanie jest owsianka. Możemy robić ją na różne sposoby, dodając do płatków owoce, miód, orzechy, czy bakalie. Jeśli jednak nie mamy wystarczająco dużo czasu na jej przygotowanie warto postawić na koktajle mleczno- owocowe, które dostarczą nam energii oraz niezbędnych składników spożywczych.

Previous post Dlaczego warto jeść warzywa i owoce
Next post Dlaczego powinnaś jeść błonnik