29 November 2023

Nie jeść za dużo

Wielu osobom wydaje się, że wystarczy ograniczyć jedzenie, a nasza figura będzie ponownie idealna. Niestety nie zawsze jest to takie proste. Istnieje wiele chorób związanych z odżywianiem się. Do najpoważniejszych zalicza się anoreksję i bulimię. Ta druga charakteryzuje się nadmiernym objadaniem się.
No właśnie objadanie się to nie stan organizmu ale i choroba. Często wiąże się ze stresem. Osoby, które denerwują się i przeżywają różne sytuacje, czasami usiłują opanować stres poprzez napady głodu. Czasami jedzenie sprawia im autentyczną przyjemność. Niestety skutki takiego przejadania się mogą być zabójcze dla naszego organizmu. Przede wszystkim ich skutkiem są różnego typu choroby cywilizacyjne: cukrzyca typu II, zawały, nadciśnienie. Oczywiście otyłość nie jest jedyną przyczyną tych chorób. Trzeba jednak powiedzieć, że jest przyczyną znaczącą.
Najbardziej poszkodowanym podczas napadów obżarstwa organem jest nasza wątroba. W ostatecznym efekcie może nawet doprowadzić do niewydolności wątroby. Objadanie się trzeba traktować bardzo serio.

Previous post Dlaczego warto jeść suszone owoce
Next post Kilka wskazówek, jak należy jeść