18 May 2024

Tłuszcze trans – dlaczego nie wolno jeść ich bez ograniczeń

Chyba każdy z nas słyszał pojęcie tłuszcze trans. Obecnie jest to najbardziej niezdrowy rodzaj tłuszczu, który możemy dostarczyć sobie wraz z pożywieniem. To one znajdują się we wszystkich gotowych ciastach, ciasteczkach, pączkach i drożdżówkach. Nie wpływają korzystnie na nasze ciało w najmniejszym nawet stopniu. Poniżej przedstawiamy powody, dla których tłuszczy trans nie należy spożywać.
Sprzyjają tyciu
Spożywanie produktów, które zawierają tłuszcze trans to niemalże gwarancja tego, że szybko utyjemy. Tkanka tłuszczowa odłoży się nam w przeważającej części na brzuchu, tworząc tak zwaną otyłość brzuszną. Jest to najbardziej groźny rodzaj otyłości, który zwiększa drastycznie ryzyko powstania zawału serca, czyli stanu, który bezpośrednio zagraża naszemu życiu.
Szkodzą sercu
Tłuszcze trans to istne zabójstwo dla naszego serca. Podnoszą drastycznie poziom złego cholesterolu, przyczyniają się do powstawania miażdżycy naczyń krwionośnych. Każdy, kto decyduje się na spożywanie produktów zawierających tłuszcze trans, musi liczyć się z tym, że poważnie zapadnie na zdrowiu.

Previous post Jak należy jeść?
Next post Dlaczego warto jeść awokado?